">Test ip kamera doma akvárko

Osobné, Počítače, Všeobecné Komentáre sú deaktivované

Flattr this!

">Nový snímač od Canon vidí aj v tme.

Fotky, Všeobecné Komentáre sú deaktivované

Konstrukcí jde o CMOS 35mm formátu (tedy full-frame), ale jeho jedinečná vlastnost tkví v upravené struktuře, která umožnila zvětšit světločidné pixely na plochu 19 mikronů čtverečních, což je 7,5× více než třeba u full-frame snímače, který známe ze zrcadlovky EOS-1D X. Upraveny byly i integrované obvody pro zpracování signálu, aby byl zachován co nejnižší šum. Nativním rozlišením se Canon nepochlubil, ale vzhledem k určení (1080p video) očekáváme právě 1920×1080 (nebo jen o chlup víc).

Popsaná novinka je schopná zachytit obraz (tedy „více než jen tmu“) už při osvětlení  0,03 lux, takže i měsíc v úplňku je pro ni v podstatě studiovým reflektorem. Canon se chlubí, že zatímco specializovaná CCD vidí hvězdy do magnitudy 6, jeho novinka zachytí objekty až do magnitudy 8,5 (pozn.: čím vyšší číslo, tím nižší jas). Hlavním cílem tohoto snímače budou přístroje pro záznam videa, kde je délka expozice omezena snímkovou frekvencí.

Canon plánuje výsledky nového CMOS snímače prezentovat na letošní Security Show.

Flattr this!

">Curiosity ma problem ?

NASA Komentáre sú deaktivované

curiuosityCuriosity uskutočnilo tento týždeň ďalší zo série jedinečných experimentov na svojej misii v kráteri Gale. Vozidlo tentoraz prvýkrát odvŕtalo vzorky horniny z vnútra skaly, ale počas ho analýzy nastali problémy s palubným počítačom. Údaje do riadiaceho centra na Zemi nedorazili. Ked počítač neprepol rover do plánovaného režimu spánku, vedci vedeli, že nastala vážna porucha.

KCuriosity má záložný počítač, podobne ako vacsina zariadení odkázaných na autonómne riadenie. Dva identické počítače na palube Curiosity nazývané Rover Electronics Module (REM) Su vybavené procesorom RAD750, Ktorý je nástupcom RAD6000 CPU použitého v Predchádzajúca roveroch. RAD750 procesor je schopný výkonu až 400 MIPS, zatial čo RAD6000 procesor zvládne len 35 MIPS. Počítače maju pamat 256 KB EEPROM, 256 MB DRAM a 2 GB flash. Hoci su pamete navrhnuté tak, aby vydržali extrémne podmienky a ionizujúce žiarenie, vedci sa nazdávajú, že práve radiácia mohla byť príčinou zlyhania hlavného počítača. Podľa NASA je jednou z možností výskyt dvoch chybových bitov v kritickej oblasti Paměti, Ktorý mohlo spôsobiť kozmické žiarenie, alebo radiácia zo Slnka.

V prvej fáze po prepínania Curiosity na záložný počítač uviedli rover do tzv “bezpečného módu”, kedy je vacsina jeho agregátov v stave spánku. Nasledovať bude obnovením rutinných operácii.

Počítače Roveru neustále sleduju vlastne prevádzkové systémy. Vedci však predpokladaju, že po reboot systému sa podarí funkčnosť hlavného počítačoví obnoviť.

Poznamenajme, že napriek viacnásobným ochranným plášťom a špeciálnym materiálom použitým na výrobu polovodičovom a elektronických súčiastok ako takých, predstavuje radiácia zo Slnka a z Kozmu veľké nebezpečenstvo pre riadiace systémy kozmických robotov. So slnečným vetrom a s vysokoenergetickými nabitými časticami pochádzajúcimi z vybuchnúych supernov (a zrejme aj z mnohých inych zdrojový) sa bude musiet vyrovnať aj kozmonaut pri pilotovanej misii k Marsu. Platí to aj pre buducic osadníkov na červenej planéte, hlavne pri pohybe mimo budov.

Flattr this!

">Drony sa hrajú.

Počítače, Všeobecné Komentáre sú deaktivované

Velmi efektne video kde ukazuju moznosti sikovny programatori s dvoma dronmi. Drony naprogramovali Dario Brescianini, Markus Hehn a Raffaello D’Andrea z Zürišského Institute for Dynamic Systems and Control. Študenti museli najskôr všetky rýchlosti, pozície a uhly pohybu teoreticky rozpočítať na papieri, pretože zle zachytená tyče môže v horšom prípade poškodiť kvadrokoptéru alebo jej rotory. Celá akcia navyše trvá menej ako sekundu.

 

Flattr this!

">Česko-slovenský tím M.dot kúpila americká spoločnosť GoDaddy

Iphone, Počítače, Všeobecné Komentáre sú deaktivované

m-dot-logoFreemium produkt M.dot využívajú najmä malí podnikatelia, doteraz sa ich registrovalo 60-tisíc. Webovú stránku si cez mobil dokáže spraviť prakticky každý a nemusí byť nijako špeciálne programátorsky alebo graficky zdatný.

Aplikáciu vyvinul česko-slovenský start-up na čele s Čechom Pavlom Serbajlom a Košičanom Dominikom Baloghom. V start-upovskej komunite v Čechách a na Slovensku je M.dot známym želiezkom v ohni, pretože minulý rok sa pokúšali dostať do prestížneho akcelerátora Ycombinator. Aj keď sa im to nepodarilo, zostali v USA, dostali sa do akcelerátora Blackbox a pár mesiacov na to získali aj prvé investície – od investorských anjelov, ako aj fondov Floodgate či SV Angel.

V októbri 2012 tak mali na rast k dispozícií okolo 700-tisíc dolárov. D. Balogh priznáva, že neočakávali, že by tak skoro predali svoj start-up. Teraz sa obaja zakladatelia s tímom stanú súčasťou GoDaddy. Zatiaľ je táto aplikácia dostupná iba pre iPhone, momentálne pracuje tím na dokončení verzie aj pre operačný systém Android.

Výkonný riaditeľ GoDaddy Blake Irving sa pre TechCrunch vyjadril, že v Dominikovi a Pavlovi našli kreativitu a podnikavosť, ktorá dokázala postaviť solídne základy excelentnému produktu. B. Irving očakáva, že M.ton prinesie „tonu nových zákazníkov“ pre ich hlavný biznis registrácie domén a webhosting.

 

 

Flattr this!

">Šťastný nový rok 2013.

Všeobecné Komentáre sú deaktivované

">Šialenciiiii

Všeobecné Komentáre sú deaktivované

Tak na toto treba skutocne velku zasobu odvahy a …

 

 

Flattr this!

Powered by WP - Igor Červenec - 2009 --- cucpo(at)cucpo.com ---
cucpo.com cucpo na FacebookuČlánky v RSS Komentáre v RSS Prihlásiť sa